Основні правила користування лазнею.
Баня це лікувальна процедура. За допомогою лазні відбувається очищення та оздоровлення всього організму, тому необхідно пам’ятати основні правила прийому цих ліків.
Як у будь-яких ліків у лазні є і протипоказання. Не можна паритися в лазні при:
- при гострих стадіях усіх хвороб;
- при загостренні хронічних запальних захворювань;
- при стенокардії і запальних захворюваннях серця (ендокардиті, міокардиті, перикардиті);
- при гіпертонічній хворобі;
- при серцевій недостатності, тахікардії;
- при запальних та інфекційних процесах на шкірі;
- при травмах головного мозку середнього і важкого ступеня;
- при епілепсії;
- вагітним та в період менструації;
- при анемії;
- онкологічним хворим в будь-якій стадії захворювання;
- хворим на активну форму туберкульозу;
- при схильності до кровотеч і тромбозів;
- при діабеті;
- при вираженому атеросклерозі судин.
Необхідно пам’ятати і про застереження. Не рекомендується відвідувати парну поодинці, це може привести до небажаних наслідків.
У разі, якщо через спека різко підвищиться тиск і ви втратите свідомість, вам своєчасно не зможуть надати допомогу.
Не рекомендується плавати між відвідинами парної: це небажано відіб’ється на судинах.
Не можна курити в лазні і вживати спиртні напої. Приймати лазневі процедури пізно ввечері, натщесерце або в стані сильної втоми теж не рекомендується, це може надати не бажаний ефект, в результаті лікування буде не ефективним і парилка може принести не користь, а шкоду.
Отже, тепер необхідно усвідомити, як правильно паритися, щоб лікування було максимально ефективним. Перед відвідуванням парної бажано прогрітися в душі для того, щоб різниця температур відразу не була занадто велика. Застосовувати мило на самому початку не рекомендується.
Мило змиє жир з поверхні шкіри, що може призвести до її пересушування в парній.
Перебувати в парильні потрібно в шапочці, бажано з полями.
При кожному новому заході в парне приміщення шапочку змочують водою. Все це необхідно для того, щоб не стався перегрів голови, що дуже небезпечно.
Зазвичай в парилку заходять кілька разів. Перший захід не повинен тривати дуже довго.
Організм повинен звикнути до температури, різке розширення судин не бажано, тому в перший раз достатньо п’яти-семи хвилин проведених на нижній полиці.
Рекомендована максимальна температура вологої парної не більше ста градусів за Цельсієм. Після відвідин парної необхідно походити пару хвилин, це нормалізує кровообіг і артеріальний тиск. Відразу лягати і відпочивати не рекомендується. Кількість заходів може бути різним.
Найчастіше робиться по три-чотири заходи. Час перебування в парильні збільшується від заходу до заходу і в кінці може скласти п’ятнадцять – двадцять хвилин.
У парному приміщенні бажано лежати чи сидіти на полицях. Стояти не рекомендується. Непогано поступово переміщатися з полиці на полицю.
Різко вставати не рекомендується. Це може призвести до запаморочення. Після парної бажано прийняти прохолодний душ або зануритися в холодну воду.
Але необхідно пам’ятати, що різка зміна температури навантаження на судини. Для здорових судин це дуже корисно, але для людей з різними захворюваннями серцево-судинної системи краще великих контрастів не робити.
За умови дотримання всіх цих правил отриманий від лазні ефект буде позитивним, і, крім того, велика кількість позитивних емоцій і гарний настрій вам гарантовано.